VSC-POL Icon Polish Virtual Sailing Club - aktualności

HDT ANNIVERSARY CUP 20208th EDITION

2020-05-20 22:00:00

W dniach 12-19 maja odbyły się regaty HDT ANNIVERSARY CUP 20208th EDITION.

Wzięło w nich udział 61 wirtualnych żeglarzy z całego świata. Wygrała francuska łódź LG`07. Pozostałe miejsca na podium zajęły sokoły z POL-VSC - Jendzxa i Ryh00.

Regaty składały się z 7 wyścigów, z których 2 podlegały odrzuceniu. Przeprowadzono 2 rundy eliminacyjne (po 2 wyścigi, 1 odrzutka), oraz finał, podczas którego płynięto 3 razy. Ostatni bieg miał status medalowego, bez możliwości odrzucenia i z podwójną punktacją.

Wystartowało 8 Polaków. W eliminacjach swoje boje zakończyli TOMIEXPRESS, Kefas (AZUL KRAKEN), ZEE POL, SIWY, BOGDAN.

Finały rozpoczęły się niepomyślnie dla nas. Ryh00 nie ukończył pierwszego wyścigu, a Jendza był 9. Von Reuffen w ogóle nie pojawił się na dwóch pierwszych wyścigach finału.

Ale potem było już znacznie lepiej: Jendza wygrał 2 razy (w tym medalowy), Ryh00 był 4 i 3. Pozwoliło im to wskoczyć na podium. Regaty wygrał LG`07, pływający przez całe zawody bardzo pewnie i czysto.