Polish Virtual Sailing Club

Forum polskiej społeczności użytkowników symulatorów żeglarskich
Obecny czas: Sobota, 11 Lipiec 2020, 12:36

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina

Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 32 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Witam sympatyków żeglarstwa :)
PostWysłany: Piątek, 16 Styczeń 2015, 11:01 
Komisja Regatowa
Awatar użytkownika

Miejscowość: Gdynia, JKM Gryf, Contrast Cafe
Narodowość: POL
VSK klub: POL-VSC
ryh00 napisał:
Zbychu napisał:
ryh00 napisał:
a ile tych 'żeglarzy' Ci się trafiło, żeś taki pewny
Rysiu, Mistrzu Ty nasz, nieważne ilu, ważne, że jak dotychczas 100% osób z jeziorowym doświadczeniem, które trafiły do mnie na łódkę, było zadufanymi w sobie "miszczami żeglarstwa'', także uczulony jestem :) jakbyś był ciekaw szczegółów co potrafili odwalić to z chęcią opiszę :)

o właśnie, i tym sposobem udowadniasz mi, że się nie mylę, co do powierzchownej oceny wszystkich którzy żeglowali po mazurach z tymi Twoimi pseudo-żeglarzami. Spotkałeś paru idiotów i od razu uważasz na tej podstawie, że wszyscy którzy kiedykolwiek żeglowali po mazurach to durnie i żeglarstwo znają tylko z piratów z karaibów. Myślę, że spora część pol-vsc kiedyś tam pływała po mazurach, o wszystkich powiesz, że jesteśmy rufa, nie żeglarze :)?
Rysiu, Mistrzu Ty nasz, oczywiście, ze nie wszyscy żeglarze z Mazur to d**py wołowe a w naszym Pol-Vsc są naprawdę super ludki, ale prawda jest taka jaka jest - ja miałem pecha i trafili mi się d*ebi**le i broń Boże nie oceniam tak wszystkich z Mazur - tylko nauczony przykrym doświadczeniem, jak ktoś mi mówi : jestem wielkim żeglarzem, pływałem 10 lat po Mazurach, wszystko umiem i wiem, to mi się wtedy czerwone światełko ostrzegawcze zapala, bo na Mazurach błąd skutkuje wjechaniem w krzaki czy na mieliznę, kamień itp. a na morzu błąd może kosztować życie. Jeden z tych mazurantów na przykład usiłował wymusić pierwszeństwo na 20 tysięczniku,bo on przecież na żaglach...cud, że nic się nie stało wtedy ( notabene było to na regatach na Bałtyku i jeszcze na torze wodnym a był to jeden z dawno nie widzianych na Pol-Vsc naszych kolegów ).

Zniewolenie jest ceną jaką trzeba płacić za nieznajomość prawdy lub za brak odwagi w jej głoszeniu!
Islam jest zbrodniczą, totalitarną ideologią.

PostWysłany: Piątek, 16 Styczeń 2015, 11:38 
Kapitan Floty
Awatar użytkownika

Zbychu napisał:
.... jak dotychczas 100% osób z jeziorowym doświadczeniem, które trafiły do mnie na łódkę, było zadufanymi w sobie "miszczami żeglarstwa'', także uczulony jestem :) jakbyś był ciekaw szczegółów co potrafili odwalić to z chęcią opiszę :)

O, poczułem się urażony - ja nie byłem zadufany w sobie. Ja siedziałem sobie grzecznie na Andzi gdyśmy płynęli po Zatoce, nie wyrywałem do sterowania, nie zgrywałem wilka morskiego. A według Twojej klasyfikacji jestem niewątpliwym mazurskim mistrzem i w dodatku mam zaliczonych z 10 portów na Bałtyku 8-)

ps. ale jak to, przecież jacht ma pierwszeństwo... I co to jest 20-tysięcznik? :lol:

pps. no właśnie, błąd na morzu jest dużo groźniejszy. A już noc i te wszystkie światła i znaki nawigacyjne mogą nauczyć respektu. Ale i tak nie zgadzam się ze Zbychem w ocenie sytuacji.

PostWysłany: Piątek, 16 Styczeń 2015, 13:10 
Komisja Regatowa
Awatar użytkownika

von Reuffen napisał:
Zbychu napisał:
.... jak dotychczas 100% osób z jeziorowym doświadczeniem, które trafiły do mnie na łódkę, było zadufanymi w sobie "miszczami żeglarstwa'', także uczulony jestem :) jakbyś był ciekaw szczegółów co potrafili odwalić to z chęcią opiszę :)

O, poczułem się urażony - ja nie byłem zadufany w sobie. Ja siedziałem sobie grzecznie na Andzi gdyśmy płynęli po Zatoce, nie wyrywałem do sterowania, nie zgrywałem wilka morskiego. A według Twojej klasyfikacji jestem niewątpliwym mazurskim mistrzem i w dodatku mam zaliczonych z 10 portów na Bałtyku 8-)

ps. ale jak to, przecież jacht ma pierwszeństwo... I co to jest 20-tysięcznik? :lol:

pps. no właśnie, błąd na morzu jest dużo groźniejszy. A już noc i te wszystkie światła i znaki nawigacyjne mogą nauczyć respektu. Ale i tak nie zgadzam się ze Zbychem w ocenie sytuacji.
szanowny von Ruffenie moje przemyślenia i uwagi nie dotyczą w żadnym stopniu Twojej szanownej osoby :), jak również nie dotyczy to Kefasa :) ani żadnego z Kapitanów Floty :)
a na zdjeciu - tak wyglada 20tysiecznik, który płynie na Ciebie prawie wprost :)

Załączniki:
GLORY_OCEAN.jpg
GLORY_OCEAN.jpg [ 49.86 KiB | Obejrzany 6054 razy ]

Zniewolenie jest ceną jaką trzeba płacić za nieznajomość prawdy lub za brak odwagi w jej głoszeniu!

PostWysłany: Piątek, 16 Styczeń 2015, 14:36 
Kapitan Floty
Awatar użytkownika

Hehe, w 1988 mało nas na Zatoce nie rozjechała jakaś barka. Księżyca nie było, na lądzie światła ładnie migały, baksztag był rześki, a cała załoga wyła szanty - i nagle ktoś się zorientował, że część świateł na brzegu znika i pojawia się, a strefa znikania jest coraz bliżej nas :lol:

PostWysłany: Sobota, 17 Styczeń 2015, 12:46 

Zbychu napisał:
Mazury to nie żeglarstwo ale taplanie się w bajorkach :) jak przychodzi ktoś do mnie na łódkę i mówi, że pływał na Mazurach to od razu wiem , że nic nie umie tak naprawdę :)

Zbychu napisał:
... ale prawda jest taka jaka jest - ja miałem pecha i trafili mi się d*ebi**le i broń Boże nie oceniam tak wszystkich z Mazur

no chyba Zbyszku twoje zeznania się kłócą same ze sobą. Nie można było od razu powiedzieć, że spotkałeś paru gości z mazur, co zaleźli Ci za skórę? Tylko trzeba generalizować i obrażać ludzi na około?

PostWysłany: Niedziela, 18 Styczeń 2015, 12:02 
Kapitan Floty

O rufę roztrzaść te opinie Zbycha - nie pływał jeszcze ze mną :D i co by nie mówić o żeglarzach z morskich czy szuwarowych zobaczcie jak dzięki Zbychowi się ożywilismy. :)

PostWysłany: Poniedziałek, 19 Styczeń 2015, 08:23 
Komisja Regatowa
Awatar użytkownika

ryh00 napisał:
Zbychu napisał:
Mazury to nie żeglarstwo ale taplanie się w bajorkach :) jak przychodzi ktoś do mnie na łódkę i mówi, że pływał na Mazurach to od razu wiem , że nic nie umie tak naprawdę :)

Zbychu napisał:
... ale prawda jest taka jaka jest - ja miałem pecha i trafili mi się d*ebi**le i broń Boże nie oceniam tak wszystkich z Mazur

no chyba Zbyszku twoje zeznania się kłócą same ze sobą. Nie można było od razu powiedzieć, że spotkałeś paru gości z mazur, co zaleźli Ci za skórę? Tylko trzeba generalizować i obrażać ludzi na około?
nie kłócą się - Rysiu Mistrzu Ty nasz, na Ciebie na morzu też miałbym oko :)

PostWysłany: Poniedziałek, 19 Styczeń 2015, 08:23 
Komisja Regatowa
Awatar użytkownika

Maaniek napisał:
O rufę roztrzaść te opinie Zbycha - nie pływał jeszcze ze mną :D i co by nie mówić o żeglarzach z morskich czy szuwarowych zobaczcie jak dzięki Zbychowi się ożywilismy. :)
Maniuś Ty masz praktykę morską więc się nie porównuj :) a i ożywienie też chodziło :)

PostWysłany: Poniedziałek, 19 Styczeń 2015, 09:14 

sorry Zbyszku ale gadasz od rzeczy. Najpierw piszesz, że jak ktoś przychodzi do Ciebie z mazur, to już od razu wiesz że nic nie umie, a potem że nie oceniasz tak wszystkich z mazur. Na koniec, że jedno z drugim się nie kłóci. Widać, że ta rozmowa donikąd nie zmierza niestety...

PostWysłany: Poniedziałek, 19 Styczeń 2015, 09:39 
Komisja Regatowa
Awatar użytkownika

ryh00 napisał:
sorry Zbyszku ale gadasz od rzeczy. Najpierw piszesz, że jak ktoś przychodzi do Ciebie z mazur, to już od razu wiesz że nic nie umie, a potem że nie oceniasz tak wszystkich z mazur. Na koniec, że jedno z drugim się nie kłóci. Widać, że ta rozmowa donikąd nie zmierza niestety...
Rysiu, Mistrzu Ty nasz, to może ja podsumuję tą zbędną dyskusję

1. żeglarze przychodzący na morze z praktyką tylko jeziorową nawet jak na jeziorach są bardzo dobrzy nic nie umieją z rzeczy, które są na morzu przydatne - bo skąd mają umieć jak nigdy nie pływali po morzu :) i to nie jest wada ani przeszkoda, by mogli szybko się tego nauczyć co trzeba,
2. niestety często trafiają się z jezior ''miszczowie żeglarstwa'' i takich ja trafiłem, oni wszystko wiedzą, wszystko widzieli, nic nie będą się uczyć, bo przecież wszystko wiedzą, bo 10-15 lat pływali po jeziorach i o tych pisałem,

Podsumowując jak trafia się człowiek z pkt. 1 to jest ok., nic nie umie ale jest tego świadom, jest chętny do nauki i po 15 dniach rejsu jest z niego żeglarz,
niestety częściej trafia się człek z pkt. 2 i wtedy jest przekichane, bo nie wiesz co odwali - niekontrolowany zwrot to jeden z bezpieczniejszych przypadków odwalenia, przez 2 tygodnie nie jest w stanie nauczyć się czegokolwiek, płynięcie na kompas to czarna magia ( na morzu nie ma krzaków czy też drzew na które można kurs trzymać ) itd.

Z śmieszniejszych przypadków - za Helem kurs na Gotlandie to ok. 10 , wychodzę na pokład, bo mi coś nie gra i widzę ,że mazurant jedzie KK 100, na dyskretną uwagę :) Qwa gdzie ty płyniesz ? słyszę odpowiedź - a bo tak łódka jedzie szybciej :)

Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 32 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników